Telefon: 601 513 015 ♦ e-mail: szkolenia@alti-paralotnie.pl

Serwis

Badanie przepuszczalności tkaniny

Wykonujemy badanie przewiewności tkaniny za pomocą porozymetru. Badanie wykonywane jest w pięciu punktach na górnej powierzchni skrzydła oraz w trzech punktach dolnej powierzchni, wzdłuż krawędzi natarcia. Do badania wystawiamy protokół przewiewności, na którym wszystkie te dane są zamieszczone.

Jest to szczególnie przydatne przy sprzedaży skrzydła oraz przy corocznej kontroli skrzydła dla komfortu psychicznego pilota :-)

Mamy możliwość badania skrzydeł zawodniczych, o bardzo wąskich komorach.

Cena badania porozymetrem 50 zł

Wykonujemy także badanie wytrzymałości tkaniny i szwów za pomocą betsometru

Cena badania betsometrem 10 zł

Przekładanie zapasów

Spadochron Innego Przeznaczenia, popularnie zwany Zapasem powinien być regularnie wietrzony i przekładany, co zapewni jego sprawne działanie, a pilotowi zapewni komfort bezpieczeństwa.
W instrukcji zapasu producent informuje jak często dany model musi być przekładany. Dla własnego bezpieczeństwa należy tę czynność wykonać przynajmniej raz w roku.
Zapas jest rozkładany i musi wisieć wietrząc się ok. 24 godziny. Nawet będąc doświadczonym spadochroniarzem, pamiętaj, że zapasy mają różne techniki składania, opisane w instrukcji.
Jeśli nie masz doświadczenia w tej kwestii, to nie eksperymentuj na własnym bezpieczeństwie i powierz tę czynność Mechanikowi Paralotniowemu. Także montaż spadochronu w uprzęży powinna przeprowadzić doświadczona osoba.
Na przekładanych przez nas zapasach skutecznie ratowało się już sporo doświadczonych pilotów :-)

Przełożenie zapasu kosztuje 70 zł

FACEBOOK

O NAS

alti logo

Szkoła Paralotniowa „ALTI” powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad Jeziorem Żywieckm i Międzybrodzkim zapewniają  niezapomniane wrażenia.

KONTAKT

ALTI S.C. Tamara Dudek i Tomasz Bieńkowski
ul. Isepnicka 29
34-315 Międzybrodzie Żywieckie
Konto
ING Bank Śląski
41 1050 1070 1000 0091 4546 4633 
Telefony

601 513 015 zgłoszenia, informacje
33 866 11 19 
Hotel Niagara


E-mail

szkolenia@alti-paralotnie.pl
sklep@alti-paralotnie.pl