Telefon: 601 513 015 ♦ e-mail: szkolenia@alti-paralotnie.pl

O szkole

Paralotniarstwo jest sportem, którego idea powstała w końcu lat czterdziestych w USA, ale zrealizowana została dopiero na początku lat osiemdziesiątych w krajach alpejskich. Od razu nastąpił bardzo dynamiczny rozwój tej dyscypliny, ponieważ jest to najtańszy i najłatwiej dostępny sport lotniczy i prawie każdy może zrealizować w ten sposób swoje marzenia o lataniu.

W Polsce paralotniarstwo pojawiło się pod koniec lat osiemdziesiątych. Niedługo potem zaczęły powstawać wyspecjalizowane szkoły latania, które wyszkoliły do roku 2009 ponad 15000 pilotów.

Szkoła Paralotniowa "ALTI" powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz piękne usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad zbiornikami Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego zapewniają miłośnikom lotów niezapomniane wrażenia.

Główną działalnością szkoły są szkolenia - Etap I i Etap II oraz szkolenia doskonalące dla pilotów. Instruktorzy z zaangażowaniem pomagają kursantom spełniać marzenia o lataniu i odczuwają satysfakcję mogąc dawać innym niecodzienne wrażenia i wprowadzać ich w świat podniebnej radości. Dla przyszłych adeptów paralotniarstwa niebagatelne znaczenie ma to, że szkolenie odbywa się w terenie górskim, w którym warunki pogodowe zdecydowanie odbiegają od warunków z jakimi można się spotkać na nizinach. Zajęcia praktyczne na stoku oraz wykłady z zakresu sprzętu i wyposażenia oraz sytuacji awaryjnych w locie prowadzi doświadczony pilot i instruktor Tamara Dudek. Z pozostałymi przedmiotami teoretycznymi zapoznają uczniów wykwalifikowani instruktorzy szybowcowi. Ze szkołą współpracują również inni doświadczeni instruktorzy i zawodnicy, m.in. Paweł Faron, Tomasz Krzysztof oraz Adam Rdzanek. Natomiast loty tandemowe prowadzi zawodnik Paralotniowej Kadry Narodowej, wychowanek naszej szkoły - Jacek Górski.

Szkoła Paralotniowa "ALTI" S.C. jest wpisana do Rejestru Podmiotów Szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 291RPS-04/2019, w zakresie szkolenia do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotni (PP), do uprawnień dodatkowych wpisywanych do tego świadectwa oraz uprawnień dodatkowych wpisywanych do osobistego dokumentu praktyki lotniczej pilota.

 

FACEBOOK

O NAS

alti logo

Szkoła Paralotniowa „ALTI” powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad Jeziorem Żywieckm i Międzybrodzkim zapewniają  niezapomniane wrażenia.

KONTAKT

ALTI Spółka Cywilna T.Dudek i W.Dudek
ul. Isepnicka 29
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
Konto
ING Bank Śląski

43 1050 1070 1000 0092 6484 4243
kod BIC Swift dla przelewów z zagranicy: INGBPLPW


Telefony

601 513 015 zgłoszenia, informacje


33 866 10 38 
Hotel Niagara


E-mail

szkolenia@alti-paralotnie.pl
sklep@alti-paralotnie.pl